O MNIE

Rozwój osobisty  jest moją wielką pasją, przygodą i radością. Na początku był taniec, obecny w moim życiu odkąd pamiętam. Tańczyłam jako dziecko, nastolatka i tańczę teraz jako dojrzała kobieta.  Przez te wszystkie lata zmieniali się kolejni nauczyciele, którym jestem niezmiernie wdzięczna, charakter tańca i ja wraz z nim. Dzięki temu ,że tańczę mam uporczywą przypadłość odczuwania w sobie młodzieńczej energii. Gdy niesie rytm chce mi się żyć tak jak potrzebuje moje ciało, tak jak pragnie moja dusza. Ta pasja zaprowadziła mnie  na zajęcia choreoterapii, którą pokochałam i w konsekwencji zapragnęłam dzielić się z innymi.
Wiele zawdzięczam integracji oddechem, która nauczyła mnie jak karmić się oddechem i smakować uczucia . Nowy rozdział w moim życiu  otworzyła szkoła komunikacji opartej na empatii.Tu nauczyłam się jak być w zgodzie z sobą i nie tracić kontaktu z drugim człowiekiem. Od wielu lat jestem w  podróży w głąb siebie. Podróży , którą z radością dzielę z innymi.

 

Czerpiąc inspiracje z wielu metod pracy z ciałem, terapii tańcem, improwizacji tańca, symbolikiciała, eksperymentalnego teatru tańca, 5rytmów, komunikacji opartej na empatii iarteterapii prowadzę autorskie warsztaty rozwoju  osobistego. „Własnym Rytmem” to praktyka bycia obecnym w swoim ciele i w swojej wewnętrznej prawdzie. To odnajdywanie własnego unikalnego tańca-„ jeżeli sami go nie wytańczymy, nikt nie zrobi tego za nas!” Ta podróż jest pełna piękna, prostoty, wdzięczności, harmonii, spokoju i radości.
Serdecznie zapraszam 

Alicja Kożuchowska
Pedagożka/WSP Bydgoszcz/, trenerka rozwoju osobistego /dyplom Szkoły Trenerów Komunikacji  opartej na Empatii-Warszawa/,certyfikowana  terapeutka tańcem / członkini  Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-Poznań/, Certyfikowana Instruktorka Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru  Tańca /dyplom Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen/, praktyk integracji  oddechem . Prywatnie spełniona żona i matka dwóch dorosłych synów  -„ Moi najbliżsi są moimi najcenniejszymi nauczycielami”.